Како е да се биде романтичен: очекувања v.s. реалност


Како е да се биде романтичен: очекувања v.s. реалност

Секој од нас на почетокот од врската си замислува за тоа како би изгледале романтичните моменти со партнерот.

romantichni-momenti-ili-vistinska-katastrofa-kako-e-da-se-bide-romantichen-ochekuvanja-v.s.-realnost-2.jpg

Без разлика на тоа колку и да се обидуваме сѐ да изгледа совршено, понекогаш работите излегуваат од контрола, па реалноста добива сосема нова, а многу често и смешна верзија на почетната замисла.

Па, да се биде романтичен очигледно и не е така лесно, а како изгледаат нашите неуспешни обиди, најдобро ќе ви покажат илустрациите во продолжение.

romantichni-momenti-ili-vistinska-katastrofa-kako-e-da-se-bide-romantichen-ochekuvanja-v.s.-realnost-3.jpg

С. У. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не мора да знаете сѐ: Совети за бракот од разведена жена Дадете му крилја да ги следи соништата и жалбите сведете ги на минимум... Дад...
4 нешта кои ќе направат вашиот партнер да се чувствува сакано Животот знае да биде брз и стресен, па покрај сите обврски некогаш забораваме д...
Taјната на среќните двојки: 4 грешки кои никогаш не ги прават во врска... Среќата во врската ретко доаѓа сама од себе. На неа е потребно многу да се работ...