Како изгледа љубовта кога никој не гледа (втор дел)


Како изгледа љубовта кога никој не гледа (втор дел)

Во првиот дел, низ 15 илустрации, видовме како изгледа втората страна на љубовта, онаа интимната, која се одвива само зад затворени врати.

kako-izgleda-ljubovta-koga-nikoj-ne-gleda-vtor-del-001.jpg

Илустраторката Аманда, позитивно изненадена од успехот, продолжува да ги илустрира најинтимните моменти кои паровите ретко ги споделуваат со остатокот од светот.

13 нови илустрации во кои сигурно ќе се препознаете со партнерот:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Совети за успешен брак од 10 земји во светот Уште од мали нозе, сите сонуваме за среќен брак и живот како од бајките. Но, за ...
10 работи кои жените не ги поднесуваат кај мажите Веќе сме свесни дека стриите, целулитот, темниот кармин или вештачките трепки нè...
Сè што сакав да ти кажам... Дали треба да дозволиш зборовите да поминат низ твоето тело и да го напуштат, бе...