Јакната која ќе биде хит во 2017-та


Јакната која ќе биде хит во 2017-та

Секоја сезона се појавува едно парче облека кое некако успева да го освои целиот свет.

jaknata-so-koja-se-opsednati-site-trend-seterki-1-1.jpg

Судејќи според последните фотографии на холивудските убавици, оваа зима, една топла, удобна и навистина модерна јакна е парчето кое ги освојува сите оние кои ги следат модните трендови.

Имајќи го предвид фактот дека оваа јакна одговара за секоја прилика, не е ни чудо што познатите тренд сетерки ја избираат како задолжително парче кое мора да го поседувате.

Кожната надворешност овозможува задржување на топлината, а крзнените детали на внатрешниот дел ја прават шик и модерна.

Следниве фотки нека ви послужат како инспирација за тоа како можете да ја комбинирате.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сара Џесика Паркер: 7 чанти кои секоја жена треба да ги има Откако претстави парфеми, колекција црни фустани и неколку модели на чевли со не...
Бизарна машка долна облека која ќе ве натера да се запрашате - Зошто?! Знаеме дека постои евтина женска долна облека која не би ја купиле ни во лудило,...
Дизајнерите на тема мода и политика: Дали би ја облекувале Меланија Тр... Софи Тиале отворено изјави дека ако биде побарано од неа, таа ќе одбие да дизајн...