Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Технолог 23-03-2017


Парчиња облека од кои треба да се откажете како возрасни

Она што го носите на себе остава силен впечаток, па како возрасни, не смее да си дозволите да изгледате несериозно и детинесто.

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-1.jpg

Па, ако веќе имате сериозно работно место и ја ситните третата деценија од животот, постојат неколку парчиња облека од кои треба да се откажете.

Барем ако сакате да изгледате посериозно:

Карирани мини здолништа

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-2.jpg

Нараквици со приврзоци

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-4.jpg

Принтови со животни

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-5.jpg

Здолништа од тул

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-6.jpg

Блузони со ушиња на капите

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-9.jpg

„Лоша девојка“ натписи

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-8.jpg

Многу машнички

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-10.jpg

„Направи сама“ облека

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-7.jpg

Чорапчиња со карнери

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-11.jpg

Петар пан јаки

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-3.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да изгледате убаво во кожна облека? Облеката од кожа е одраз на елеганција, гламур и луксуз. И добар стил, се разбир...
Бизарна машка долна облека која ќе ве натера да се запрашате - Зошто?! Знаеме дека постои евтина женска долна облека која не би ја купиле ни во лудило,...
Дизајнерите на тема мода и политика: Дали би ја облекувале Меланија Тр... Софи Тиале отворено изјави дека ако биде побарано од неа, таа ќе одбие да дизајн...