Зошто ѕвездите носат штикли поголеми за неколку броеви?


Зошто ѕвездите носат штикли поголеми за неколку броеви?

Оние кои ги следат црвените теписи и останатите гламурозни свечености, сигурно забележале дека славните жени речиси секогаш носат штикли поголеми за неколку броја.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-1.jpg

Зошто? Дали е ова некој нов тренд?

Не. Воопшто не се работи за тренд, туку за трик за удобност и здравје на нозете.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-2.jpg

Тие сметаат дека ако носат штикли поголеми неколку броеви ќе го спречат создавањето на плускавци и отекувањето на нозете.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-3.jpg

Бидејќи со часови се на истите високи потпетици, понекогаш и по цела вечер, за да ја избегнат болката одбираат да носат штикли поголеми за еден или повеќе броеви. На тој начин го избегнуваат притисокот, удирањето на прстите во шпицот и болката предизвикана од ремчињата.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-4.jpg

За да можат полесно да одат, стилистите советуваат да си стават силиконски влошки во поголемите штикли.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-5.jpg

Двојната леплива лента е исто така уште еден трик со кој се служат за штиклите да останат фиксирани за ногата и ногата да не им излегува на секој чекор.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...
Тренд за есен: Шик капути на врзување Капутот е едно од најомилените модни парчиња на сите трендсетерки за студените д...
Какви тексас јакни ќе се носат оваа пролет? Пролетта е вистинско време да се збогуваме со дебелите капути, а одново да ги по...