Што ќе се случи ако неколку часа носите пластични чизми?


Што ќе се случи ако неколку часа носите пластични чизми?

Проѕирните пластични чизми станаа Инстаграм хит преку ноќ, па откако голем процент од девојките пробаа да ги носат, некои не се најзадоволни од резултатот.

sto-ke-se-sluci-ako-nekolku-casa-nosite-plasticni-cizmi-001.jpg

Грозната вистина е следнава:

Природно е нозете да ви се потат во материјал кој не им дозволува „да дишат“.

Па така, неколку храбри девојки ја споделија реалната слика:

sto-ke-se-sluci-ako-nekolku-casa-nosite-plasticni-cizmi-2.jpg

А, изгледаат толку прекрасно на Инстаграм...

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Какви тексас јакни ќе се носат оваа пролет? Пролетта е вистинско време да се збогуваме со дебелите капути, а одново да ги по...
Мачкајте ги со крема за раце: Трикови како зимските чизми да ви траат ... Добрите кожни зимски чизми можат да траат со години и сезони, но само ако знаете...
5 модели на чизми кои секоја жена ги посакува оваа есен Трикот во создавањето на перфектен избор на гардероба е во совладувањето на осно...