Романтична пролет со Cheek by Lisca


Романтична пролет со Cheek by Lisca

Сé околу нас се буди,не галат првите топли сончеви зраци. Оваа пролет во колекцијата Cheek by Lisca ќе најдете романтични цветни модели во разиграни бои,модели со животински принт во пастелни бои, дополнети со чипка и тул со долготрајна мекост и удобност.

romanticna-prolet-so-cheek-by-lisca-1.jpg

Воодушевува push up градникот Miss Seduce,без жичана подршка кој допринесува за прекрасно деколте со чипкаст детал на прерамките во грбниот дел.

Долната облека е прекрасно дополнета со лесни маици, пижами и ноќници кои модните трендсетерки од пријатната ноќ ќе ги однесат во ново утро.

romanticna-prolet-so-cheek-by-lisca-2.jpg

romanticna-prolet-so-cheek-by-lisca-3.jpg

romanticna-prolet-so-cheek-by-lisca-4.jpg

www.lisca.mk

Би можело да ве интересира:

5 модели на чанти кои ќе ја обележат пролетта 2017 Во текот на пролетта, најважната споредна работа во женската гардероба ќе се нос...
Какви тексас јакни ќе се носат оваа пролет? Пролетта е вистинско време да се збогуваме со дебелите капути, а одново да ги по...
Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет Доколку ви е во план да ја обновите гардеробата оваа сезона, а сакате да изгледа...