9 докази дека само едно парче облека или аксесоар може да ви го промени изгледот

Понекогаш забораваме дека добриот изглед и стајлинг зависат од деталите.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-001.jpg

Затоа следен пат кога аутфитот ќе ви делува безлично, сетете се на овие 9 примери како може да го промените и претворите во одличен изглед:

1. Белата маичка и фармерките доаѓаат до израз ако облечете впечатливи чевли, шарена наметка и ставите аксесоари.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-4.jpg

2. Коланот заменете го со марама која одговара со вашата чанта и имате моден погодок.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-1.jpg

3. Широката кошула никогаш не се носи со широки фармерки.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-2.jpg

4. Широката маичка изгледа поуредно ако ја ставите во панталоните и финиширате со колан.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-5.jpg

5. Вметнувањето на блузата во здолништето ја истакнува женственоста.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-6.jpg

6. Честопати, за шик изглед потребно е само да ги замените патиките со високи потпетици.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-7.jpg

7. За да носите широки наметки и фустани без да изгледате пошироки отколку реално сте, едноставно ставете тенок колан околу струкот.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-8.jpg

8. Едноставната кошула ќе изгледа помодерно ако ја „обложите“ со марама.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-9.jpg

9. Капата и чевлите лесно може да направат да го трансформирате изгледот од дневен во вечерен.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-3_copy.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 кимоно наметки за шик дневен изглед Како замена за фустан, мантил, кошула или класична наметка, повеќенаменското ким...
9 насоки како да постигнете природен изглед со шминка Дали да ставам сенка за очи? Кој кармин да го ставам: црвен или можеби нешто поп...
15 тајни како секогаш да бидете „скапо“ облечени, без да потрошите ден... Секоја девојка сака да се облекува така секојпат да изгледа гламурозно со стил и...