Папучи-чевли кои ќе ја одбележат пролетта 2017 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Systems Engineer 18-01-2018
Возач 18-01-2018


Папучи-чевли кои ќе ја одбележат пролетта 2017 (фото)

На листата на удобни чевли оваа пролет покрај патичињата, сандалите, балетанките и мокасинките, додаваме нов модел – папучи.

papuci-cevli-koi-ke-ja-odbelezat-proletta-2017-001.jpg

Оваа година на самиот врв од трендови, барем кога се работи за чевлите, се најдоа папучите со отворен заден дел.

Иако сигурно ви изгледаат чудно, треба да знаете дека веќе сите трендсетерки ги поседуваат во гардероберот. И не, не мора да изгледате смешно во нив.

Ги има во шарени бои, дезени, со вез, со машнички и монисти. Лесни се и забавни за комбинирање, посебно во топлите денови, кога не ни можеме да се замислиме во затворени патики.

Ова е само дел од понудата за пролет 2017-та...

Би ги носеле?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Искинатата“ облека е ИН оваа пролет Што правите кога ќе забележите дупче или пукнатина на вашиот омилен џемпер, блуз...
Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет Доколку ви е во план да ја обновите гардеробата оваа сезона, а сакате да изгледа...
Какви тексас јакни ќе се носат оваа пролет? Пролетта е вистинско време да се збогуваме со дебелите капути, а одново да ги по...