4 идеи како да ги замените трендовите кои ви го нарушуваат здравјето


4 идеи како да ги замените трендовите кои ви го нарушуваат здравјето

Честопати, во име на модата и добриот изглед, подготвени сме да го жртвуваме здравјето.

4-idei-kako-da-gi-zamenite-trendovite-koi-vi-go-narusuvaat-zdravjeto-001.jpg

Па така, со текот на годините „убавината бара жртва“ стана секојдневие.

Ако не верувате дека модата и здравјето одат заедно, ве побиваме од следните потточки.

4 идеи со кои опасните трендови може да ги замените со „поздрави“:

1. Тесни фармерки

Тесните фармерки се опасни за нервите и мускулите, па дури може да предизвикаат и лоша циркулација на крвта. Како да си помогнете? Носете ретро модели кои сега повторно се актуелни или машки крој на фармерките. Комбинирајте со тесни и кратки маички.

4-idei-kako-da-gi-zamenite-trendovite-koi-vi-go-narusuvaat-zdravjeto-1.jpg

2. Тешки чанти

Женското место каде има буквално сè. Но, токму таа тежина може да предизвика болки во ‘рбетот, рацете и рамениците, заради носењето на нееднаква тежина. Помогнете си така што ќе одбирате мали чанти преку рамо, а ќе имате простор доколку земете мали пакувања од сите креми и парфеми.

4-idei-kako-da-gi-zamenite-trendovite-koi-vi-go-narusuvaat-zdravjeto-2.jpg

3. Превисоки потпетици

Јасно ви е страдањето кое го трпите кога одите на потпетици од 10 сантиметри или повеќе. За да си ја олесните маката, а да изгледате модерно, одберете модели со дебела потпетица и не повисока од 3-4 сантиметри. Сега се ултра модерни, а и практични.

4-idei-kako-da-gi-zamenite-trendovite-koi-vi-go-narusuvaat-zdravjeto-3.jpg

4. Тесно здолниште со висок струк

Со самото тоа што здолништето е претесно, јасно ви е дека движењето ви е ограничено, па мора да седите и стоите во неприродни пози. Време е да го замените со здолниште со А-крој.

4-idei-kako-da-gi-zamenite-trendovite-koi-vi-go-narusuvaat-zdravjeto-4.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модели на чанти кои ќе ја обележат пролетта 2017 Во текот на пролетта, најважната споредна работа во женската гардероба ќе се нос...
Фенси костими за Halloween за девојки кои се модни фанатици Halloween, или Денот на вештерките, е празник посветен на хорор приказни, духови...
25 модни погодоци со бели фармерки Белата боја е вечен летен класик. Без оглед дали доаѓа во облик на романтични фу...