Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Технолог 23-03-2017


Како да се спасите од стрии?

kako-da-se-spasite-od-strii-povekjeДобра вест е дека постојат начини како да ги спречите или отстраните стриите кои се предизвик и кај жените и кај мажите. Кај жените се...

 

...јавуваат најчесто на стомакот, а кај мажите на мускулестите делови откако нагло ќе ослабат или ќе се здебелат.

kako-da-se-spasite-od-strii

Како најмоќно средство за отстранување на стриите се покажало маслото од цветови портокал кое се користи како масло за масирање.

За подобар ефект помешајте неколку капки масло од портокал со сончогледово масло и оваа мешавина нанесете ја на проблематичните места (стомак, задник, бедра, раце) за да ја одржите кожата убава и цврста.

Борбата против стриите се смета за голем предизвик. Дерматолозите препорачуваат да се обидете да ги спречите со креми за сува кожа. Ако веќе се појавиле како ефикасни се покажале кремите против брчки и акни.

На крајот, ако сите конзервативни методи се покажат како неефикасни можете да се распрашате кај дерматолог за нивно ласерско отстранување.

Иако ласерот нема да ги отстрани во потполност, стриите по третманот ќе бидат значително помалку видливи.

Би можело да ве интересира:

Гламурот на Ели Сааб за пролет/лето 2017 Апсолутно секоја ревија на Ели Сааб носи воздишки, декаденција и гламур, а новат...
5 нови начини како да ја заврзете марамата за на плажа (видео) Лето е, треба да се разголиме и соблечеме по омилените костими за капење, но дод...
Мишел Обама прекрасна во Gucci фустан со скриена порака (фото) Заборавете на дебелите, топли џемпери - светкавиот фустан на Мишел Обама е во це...