Едната има 19 години, другата 47 и носат ист фустан: На која ѝ стои подобро?


Едната има 19 години, другата 47 и носат ист фустан: На која ѝ стои подобро?

Ариел Винтер, 19 годишната актерка и Џеј Ло, 47 годишната латино убавица, го носеа идентичниот сребрен Meshki фустан.

ednata-ima-19-godini-durgata-47-i-nosat-ist-fustan-na-koja-i-stoi-podobro-1.jpg

Младата Ариел се појави во него на 10-ти мај во шоуто на Џими Кимел, но само неколку дена порано, на 4-ти мај, Џеј Ло гостуваше кај Џејмс Корден облечена во истиот полупроѕирен дизајн.

И двете го искомбинираа со сребрени сандали и минимални аксесоари.

Разликата во годините очигледно не пречи при модните избори, ако знаете како да ги носите.

Сепак, на една мора да ѝ прилега подобро. Според вас, на која?

ednata-ima-19-godini-durgata-47-i-nosat-ist-fustan-na-koja-i-stoi-podobro-2.jpg

ednata-ima-19-godini-durgata-47-i-nosat-ist-fustan-na-koja-i-stoi-podobro-3.jpg

ednata-ima-19-godini-durgata-47-i-nosat-ist-fustan-na-koja-i-stoi-podobro-4.jpg

ednata-ima-19-godini-durgata-47-i-nosat-ist-fustan-na-koja-i-stoi-podobro-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ирина Шајк како пластична кукла на ревијата на Москино 2017 Ирина Шајк беше ретро кукла во две креации на Москино, на неговата ревија која с...
3 марами - 11 различни комбинации за на плажа (фото) Кога одите на одмор, иако знаете дека нема да облечете ништо повеќе од бикини и ...
11 фустани од една марама – По еден за секој ден од летниот одмор Каде на друго место ќе ги покажете вашите креативни способности за правење фуста...