Најдобрите есенски капути на Zara (фото)


Најдобрите есенски капути на Zara (фото)

Есента е веќе на прагот. Го обожуваме моментот на тоа мало заладување, менувањето на бојата на лисјата и нивното меко крцкање под чевлите и секако – есенските мантили.

Najdobrite-esenski-kaputi-na-Zara-01.jpg

Шпанскиот моден бренд Zara оваа сезона ни нуди асиметрични модели кои се удобни и пријатни на допир. Изгледаат како број-два поголенми.

Вештачки антилоп, ленено платно, памук и материјали кои потсетуваат на меко ќебенце се изборот на Zara за есенските мантили кои одлично ќе го надополнат вашиот изглед оваа сеозна.

Кој е вашиот избор?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модели на чанти кои ќе ја обележат пролетта 2017 Во текот на пролетта, најважната споредна работа во женската гардероба ќе се нос...
Најлесниот трик со кој штиклите никогаш повеќе нема да се лизгаат Секоја жена има барем еден пар штикли кој го обожава, но не е за секаков настан ...
Јакната која ќе биде хит во 2017-та Секоја сезона се појавува едно парче облека кое некако успева да го освои целиот...