Долго ќе си воздивнувате - новата колекција фустани на Оскар де ла Рента (фото)


Долго ќе си воздивнувате - новата колекција фустани на Оскар де ла Рента (фото)

Дизајнерите на Oscar de la Renta идната пролет ја гледаат шарено и волуменозно, ако судиме по фустаните кои ги претставија на најновата ревија.

najubavite-fustani-od-oscar-de-la-renta-za-prolet-2018ta-ke-se-vljubite-vo-posledniot-001.jpg

Од женствени линии до помпезен тул во боја и со светки, колекцијата фустани за пролет 2018-та дефинитивно е нешто што ќе се памети и раскажува во модната индустрија.

#oscardelarenta #odlrspring2018 fashion show via @chrisellelim

A post shared by The Catwalk Italia - TCI (@thecatwalkitalia) on

А вие, подгответе се да се вљубите во фустаните, посебно во последниот:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Време е за цветни фустани! Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да ...
„Искинатата“ облека е ИН оваа пролет Што правите кога ќе забележите дупче или пукнатина на вашиот омилен џемпер, блуз...
Хит за есен: Макси фустани со цветен дезен Долгите и лелеави цветни фустани, кои евоцираат носталгија по 70-тите години од ...