Најубавите чанти од модните недели за пролет/лето 2018


Најубавите чанти од модните недели за пролет/лето 2018

Од Викторија Бекам до Келвин Клајн, најпознатите светски дизајнери понудија по нешто за сечиј вкус.

najdobrite chanti od modnite nedeli za prolet leto 2018 01

Модните недели во Лондон, Милано и Париз ни понудија огромна креативна палета на чанти.

Од мали плик чанти до макси чанти со реси и написи, сѐ можеше да види на модните ревии.

За пролет/лето 2018 дизајнерите не се плашеа да ја ослободат фантазијата и направија модели кои не се само обичен моден додаток, туку лесно може да бидат и главен фокус на целокупниот стајлинг.

Еве дел од чантите што ги видовме на ревиите на: Ралф Лорен, Викторија Бекам, Келвин Клајн, Кристијан Сириано, Џејсон Ву...

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 модни додатоци кои секоја девојка треба да ги поседува ова лето Модните куќи секако ги диктираат правилата во модата, но во последно време, мане...
Сара Џесика Паркер: 7 чанти кои секоја жена треба да ги има Откако претстави парфеми, колекција црни фустани и неколку модели на чевли со не...
Викторија Бекам во летен деловен аутфит за чиста 10-ка (фото) Викторија Бекам одново ја оправда титулата модна икона. Иако не е позната по нос...