Женски комбинации со топли XXL џемпери (фото)


Женски комбинации со топли XXL џемпери (фото)

Времето е тмурно и сиво, температурите не баш пријатни, па зимската гардероба веќе сигурно ви е подготвена за комбинирање.

zenski-kombinacii-so-topli-xxl-dzemperi-001.jpg

Секоја жена има барем еден XXL џемпер во кој сака да се стутка кога ништо друго не ја стоплува, а токму тоа е парчето на кое му посветуваме внимание денес.

Топлиот XXL џемпер со дебела плетка, неколку броја поголеми ракави и должина до бутовите вреди да се најде на листата на најносени оваа есен/зима сезона, бидејќи постојат толку многу начини на кои може да го искомбинирате.

Може да го носите како туника, врз панталони или дезенирани хулахопки, или сепак половично да го пикнете во тесните фармерки или здолниште.

Кој вели дека удобноста не изгледа фантастично?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Направи сама: Џемпер со гол грб (видео) Секој џемпер после неколку зимски сезони станува износен и здодевен, барем во же...
Најлесниот трик со кој штиклите никогаш повеќе нема да се лизгаат Секоја жена има барем еден пар штикли кој го обожава, но не е за секаков настан ...
Водич за жени: Каква фризура одговара со какво деколте? Успешното комбинирање на фризурата со деколтето кое го носите е една од клучните...