Водич за жени: 11 начини како да не изгледате старомодно


Водич за жени: 11 начини како да не изгледате старомодно

Светкавите хулахопки, цирконите и идеално наместените фризури треба да останат во минатото.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-001.jpg

Вашата појава кажува многу за вас. Ако се облечете старовремски ќе изгледате како да немате стил, а тоа може да влијае дури и на тоа да не ја добиете посакуваната работа или партнерот од соништата.

Некои навики едноставно мора да ги оставите во минатото:

Претерана сексуалност

Тесните мини здолништа со деколте во комбинација со високи чевли изгледаат вулгарно и старовремски. Денешната мода наложува пософистициран изглед и миди должина.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-14.jpg


vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-15.jpg

Високи потпетици – секогаш и секаде

Класичните високи потпетици нека ви бидат избор за специјални пригоди. Изборот на модерната жена во многу пригоди треба да бидат рамните чевли.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-16.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-17.jpg

Струкирани јакни

Тесните јакни што се залепени за вас не се повеќе во мода. За да изгледате стилски и убаво изберете некоја со поширок крој.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-18.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-19.jpg

Светкави хулахопки

Светкавите хулахопки заминаа во историјата. Ако сакате да изгледате модерно, тогаш избирајте само мат модели во боја на вашата кожа.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-20.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-21.jpg

Ист дезен на модните додатоци

Повеќе не е во тренд да изберете чевли и чанта со ист дезен или пак ракавици, шалови и капи. За да добиете впечатлив изглед правете необични комбинации на бои и дезени.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-22.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-01.jpg

Златен накит со бисери и циркони

Нашите мајки и баби можеби носеа ваков накит, но неговата ера дефинитивно заврши. Модерната жена треба да носи стилски и квалитетен накит, кој лесно може да стане носечка нота во целиот изглед.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-02.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-03.jpg

Модели со низок струк

Фармерките и панталоните со низок струк одамна заминаа во историјата. Денес носете модели со „нормален“ или висок струк, кои ќе ви ги издолжат нозете и ќе го нагласат вашиот струк.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-04.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-05.jpg

Работи со циркони

Работите со циркони даваат нула гламур. Но ако сакате да блескате, тогаш одберете парчиња облека или модни додатоци со металик сјај.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-06.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-08.jpg

Ластичиња и шноли во косата

Разнобојните ластичиња и шноли повеќе не се во тренд. Врзете ја косата во високо опавче со ластиче со иста боја како вашата коса, а потоа покријте го ластичето со еден прамен.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-09.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-10.jpg

Идеално наместени фризури

Во модата се ценат природата и едноставноста, па наместо за совршено аранжирана коса, одлучете се за нежни лелеави бранови.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-11.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-13.jpg

Долги нокти

Екстремно долги нокти, особено со нападни дезени, веќе не се во мода. Одлучете се за куси нокти во една боја.

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-12.jpg

vodich-za-zeni-11-nachini-kako-da-ne-izgledate-staromodno-07.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да изгледате убаво во кожна облека? Облеката од кожа е одраз на елеганција, гламур и луксуз. И добар стил, се разбир...
5 модели на чанти кои ќе ја обележат пролетта 2017 Во текот на пролетта, најважната споредна работа во женската гардероба ќе се нос...
Светкавите чизми за кои сите зборуваат (фото) Модните критичарки веќе лудуваат по нив, а со сигурност нема ниту вас да ве оста...