Насликана висока мода
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Systems Engineer 18-01-2018
Возач 18-01-2018


Насликана висока мода

naslikana-visoka-moda-povekjeCouture е уметност! И веруваме дека би се сложиле со ова. Таа е над сите кризи и рецесии, над сите опсесии од евтините улични брендови во потполно...


...нова паралелна вселена. А, тек кога една уметност инспирира друга...

Модниот илустратор Дејвид Даунтаун е еден од најдобрите и веќе 15 години е ангажиран од "The Financial Times" каде ги скицира couture креациите.

Оваа година истото го направи и за Vogue. Уживајте.

naslikana-visoka-moda-1

naslikana-visoka-moda-2

naslikana-visoka-moda-3

naslikana-visoka-moda-4

naslikana-visoka-moda-5

naslikana-visoka-moda-6

naslikana-visoka-moda-7

naslikana-visoka-moda-8

 

Би можело да ве интересира:

Пролетен шик тренд: Чевли со цветови Веќе неколку сезони, цветните дезени им се омилени на светските дизајнери, но и ...
Жежок летен тренд за згодни девојки: Underbutt Модните трендови се како печурки кои излегуваат после дожд – додека решивте да с...
Нова модна икона со изненадувачки комбинации: Селин Дион (фото) Во изминатата 2016-та година Селин Дион имаше неколку легендарни стрит стајл изд...