Кои се најпопуларните светски локации за фотки на Инстаграм?

Времето на тешки албуми преполни фотографии е одамна поминато. Фото-албумот на денешницата го имате на дофат на раката со притискање едно копче, омилениот Инстаграм.

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-01.jpg

Покрај фотките со храна, мода и фитнес, особено интересни се оние со познати светски локации, а Инстаграм ја објави листата на најфотканите за годината која измина.

Еве ги најпопуларните 16 локации во светот кои се фоткаат и објавуваат на Инстаграм.

Дали и вие имате слика од некоја на вашиот профил?

Куќите на Гауди во Барселона, Шпанија

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-02.jpg


Мостот „Tower bridge“ во Лондон, Велика Британија

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-03.jpg


Аеродромот во Лос Анџелес, САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-04.jpg


Спортската сала „Медисон Сквер Гарден“ во Њујорк, САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-05.jpg


Колосеумот во Рим, Италија

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-06.jpg


Трговскиот центар „Сиам Парагон“ во Банкок, Тајланд

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-07.jpg


Забавниот објект „ВДНХ / Vystavka Dostizheniy Narodnogo Khozyaystva“ во Москва, Русија

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-08.jpg


Бруклинскиот мост во Њујорк, САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-09.jpg


Пристаништето „Санта Моника“ во Калифорнија, САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-10.jpg


Лас Вегас во Невада, САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-11.jpg


Музејот „Лувр“ во Париз, Франција

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-12.jpg


Ајфеловата кула во Париз, Франција

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-13.jpg


„Тајмс Свер“ во Њујорк, САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-14.jpg


„Централ Парк“ во Њујорк, САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-15.jpg


Филмските локации на „Universal“ студиото низ САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-16.jpg


„Дизниленд“ забавните паркови во Калифорнија и Флорида, САД

Koi-se-najpopularnite-svetski-lokacii-za-fotkanje-na-Instagram-17.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Игло-бар со неповторлив поглед над Њујорк Во Менхетн се отвора бар на покрив каде имате можност да пиете на отворено сред ...
27 ресторани во Европа каде се служи највкусна храна Секоја година се одбираат 50-те најдобри ресторани во светот, па така и оваа год...
10 Инстаграм профили за сите кои ја сакаат Италија Обидот да се претстави сето она кое Италија може да го понуди во само неколку сл...