Неочекуван снег го претвори Кјото во зимска бајка (фото)


Неочекуван снег го претвори Кјото во зимска бајка (фото)

Кјото многупати досега бил одбран за најубав град во светот, благодарение на цветањето на црешите кои се негов препознатлив симбол.

neocekuvan-sneg-go-pretvori-kjoto-vo-zimska-bajka-001.jpg

Но, сега сите споделуваат фотки од Кјото покриен со снег.

Просечните јануарски температури во Кјото се движат околу 5-от степен, па многу се мали шансите за снег.

Но, оваа зима температурите се спуштија до нулата, по што еден од најубавите градови во светот беше претворен во снежна бајка:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

25 градови кои се поубави со снег Снегот има моќ да го претвори секој град во бајка.Без оглед на тоа дали ја сакат...
15 хотелски соби во Париз со најубав поглед Париз е град од кој никогаш нема да ни здодее. Вечна инспирација за уметниците и...
Какво сместување ќе добиете во различни земји во светот за 45 евра од ... 45-те евра не секаде имаат иста вредност, па логично, во различни земји и делови...