National Geographic одбра: 21 најубава плажа за 2017-та

Од песок кој светка под сончевите зраци, до кристално чиста вода и драматични бранови, овие плажи беа одбрани за најубави за 2017-та година.

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-001.jpg

Листата на National Geographic изгледа вака:

21. Розова плажа, Санта Круз, Замбоанга, Филипини

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-1.jpeg

20. Sunset Beach, Бранзвик Острови, Северна Каролина

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-2.jpg

19. Corniche Beach, Ла Тесте де Бук, Франција

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-3.jpg

18. Дините Заспана мечка во близина на езерото Мичиген

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-4.jpg

17. Синиот залив, Маурициус

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-5.jpg

16. Морските резерви на Каје , Белизе

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-6.jpg

15. Papakōlea Beach, Хаваи

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-7.jpg

14. Carmel Beach, Калифорнија

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-8.jpg

13. Cannon beach, Орегон

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-9.jpg

12. Lyme Regis beach, Дорсет, Велика Британија

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-10.jpg

11. Bowman's Beach, Санибел, Флорида

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-11.jpeg

10-те најубави плажи се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хаваите во Хрватска: Плажа на која ќе посакате да го поминете остатоко... Добро е познато дека хрватскиот брег е полн со прекрасни плажи, но една остава б...
Кога и каде се одржуваат најубавите Божиќни пазари во Европа? Низ светот периодот на празнување почнува уште во ноември и немаме ништо против ...
12-тe најубави плажи во Европа (фото)  Ако размислувате за летување и не знаете каде да одите ова лето, тогаш ваш...