Рај на планетата: Приватниот остров близу Белизе кој можете да го изнајмите за $395

Островот „Bird“ е мал приватен остров близу крајбрежјето на Белизе кој можете да го изнајмите на Airbnb за 395 долари од ноќ.

raj-na-planetata-privatniot-ostrov-blizu-belize-koj-mozete-da-go-iznajmite-za-395-01.jpg

Но, ќе треба да почекате, бидејќи е резервиран до јуни 2018-та година.

Инаку, до него се пристигнува со 20-минутно патување со брод од туристичкото село Плаценција на југот на Белизе.

Островот е направен на корален гребен и на него има една куќарка и приватна кабина во кои собира вкупно 4 луѓе.

Островот е совршен за нуркање, пливање и кајакарење:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Историја, плажи, вкусна храна: Еден ден на островот Лимнос  Во северниот дел на Егејското море, на пола пат измеѓу полуостровот Халкид...
25 градови кои се поубави со снег Снегот има моќ да го претвори секој град во бајка.Без оглед на тоа дали ја сакат...
10 егзотични плажи на кои ќе посакате да сте во моментов Колку и да звучи чудно, сите плажи не се подеднакво убави. Пример, дивите плажи...