Најубавите бесконечни базени за 2017-та

Бесконечниот базен е синоним за прекрасен одмор и релаксација. Ако е дополнет со поглед кон портокалово зајдисонце или пак национален парк со диви животни, задоволството се дуплира.

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-001.jpg

За 2017-та беа одбрани неколку бесконечни базени кои вреди да ви го привлечат вниманието и да се најдат на вашата патувачка листа:

Four Seasons Resort, Националниот парк Серенгети, Танзанија

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-1.jpg

Jade Mountain Resort, Сент Лусија

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-2.jpg

Kona View Estate, Хаваи

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-3.jpg

Casa Kimball, Доминиканска Република

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-4.jpg

Las Ventanas al Paraíso, Rosewood Resort, Мексико

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-5.jpg

House of Bamboo, Фиџи

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-6.jpg

Villa Seburga, Франција

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-7.jpg

Mes Amis Resort, Сент Мартин

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-8.jpg

Banyan Tree Seychelles Hotel, Сејшели

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-9.jpg

Amandari, Бали, Индонезија

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-10.jpg

Hotel du Cap-Eden-Roc, Франција

najubavite-beskonecni-bazeni-za-2017-ta-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 тајни како патувањето со авион да биде поудобно Ако сакате да патувате низ светот и тоа го правите со авион и долги летови, тога...
40 совети од искусен патник како да патувате безгрижно Луѓето кои често патуваат од искуство научиле дека постојат одредени работи кои ...
Дестинации кои треба да ги заобиколите во 2017-та и предлог замени за ... Секоја нова година претставува можност за ново истражување на светот.  Но, ...