Најубавата скриена плажа на Крит (фото)


Најубавата скриена плажа на Крит (фото)

Добредојдовте на едно мало парче рај на земјата, скриено на Крит.

najubavata-skriena-plaza-na-krit-001.jpg

Се работи за плажата Stefanou Beach, Seitan Limania која со години важи за најубавата скриена плажа на најголемиот грчки остров.

Плажата е тесна и малечка, се наоѓа помеѓу огромни карпи и до неа може да стигнете само ако сте упорни и не се изморувате лесно, бидејќи мора да се искачувате по карпите.

Кога ќе стигнете, пред вас се отвора азурен хоризонт.

Тука ќе сретнете авантуристи кои ги користат карпите како скокалници, но и мирни и спокојни луѓе кои само уживаат во ситниот песок и тиркизна вода.

Вие сами одлучете во која категорија ќе се сместите:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Грција за лето 2017 Грција е позната по тоа што нуди бескраен избор на плажи, а голем дел од нејзини...
Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики Плажите на Ситонија брзо ќе ви станат едни од омилените, бидејќи во главно имаат...
10 најубави плажи на Тасос Познато е дека Тасос има толку многу плажи што навистина е тешко да ги изброите....