10 надреално убави места во светот - сон на секој патник


10 надреално убави места во светот - сон на секој патник

Светот е преполн со толку многу прекрасни места кои треба да се видат барем еднаш во животот.

kako-od-bajkite-top-10-mesta-vo-svetot-koi-kje-sakate-da-gi-posetite-01.jpg

Некои од нив ни се релативно близу, но други се на другиот крај на планетата.

Сепак, патувањето вреди за секој вложен денар во него, со оглед на тоа што сѐ може да се види и искуси.

Овие 10 прекрасни места изгледаат како да се од бајките и нема да ви се верува дека постојат.

Некои од нив можеби ги знаете, но за други сигурно не сте слушнале никогаш.

Погледнете кои се тие и обидете се да посетите барем едно од нив:

Waitomo Glowworm Caves, Нов Зеланд

kako-od-bajkite-top-10-mesta-koi-kje-sakate-da-gi-posetite-02.jpg

Salar de Uyuni, Боливија

kako-od-bajkite-top-10-mesta-koi-kje-sakate-da-gi-posetite-03.jpg

Lençóis Maranhenses National Park, Бразил

kako-od-bajkite-top-10-mesta-koi-kje-sakate-da-gi-posetite-04.jpg

Undredal, Норвешка

kako-od-bajkite-top-10-mesta-koi-kje-sakate-da-gi-posetite-05.jpg

Mont Saint – Michel, Франција

kako-od-bajkite-top-10-mesta-koi-kje-sakate-da-gi-posetite-06.jpg

Уште 5 прекрасни места на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 причини зошто да ја посетите Франција во зима Доколку планирате да ја посетите Франција, зимскиот период е одличен за оваа дес...
Каде во 2017-та? Предлог дестинации за вашата листа Париз? Прага? Ако сте страсен патник и авантурист, тогаш сигурно веќе сте имале ...
14 европски дестинации кои го заслужуваат вашето внимание и посета Скриени бисери, ете токму така се опишани овие 14 места низ Европа за кои сигурн...