Новогодишната еуфорија во Будимпешта низ 20 фотки


Новогодишната еуфорија во Будимпешта низ 20 фотки

Секој град низ светот е поубав кога низ улиците трепкаат сијалички, а главниот збор го има големата накитена елка. Божиќните пазари и штандови се уште еден огромен плус.

novogodisnata-euforija-vo-budimpesta-niz-20-fotki-001.jpg

Будимпешта е посебен град во декември и јануари. Иако е ладен, празничната атмосфера едноставно ве тера да се најдете на некоја од уличките или плоштади, додека се топлите со греано вино во рака и некој традиционален десерт.

Каде и да се свртите владее новогодишна еуфорија, која денес ви ја пренесуваме низ 20 фотки:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве натераат да се откажете од сѐ и да започнете „живот на... Во последно време, низ светот е многу популарно патувањето и живеењето во комбе....
35 патувања кои треба да ги остварите со својот партнер во текот на жи... Нема појасен индикатор за квалитетот на врската од заедничко патување со партнер...
10 одлични причини да ја посетите Венеција на есен Евтините повратни летови и намалениот број на туристи во октомври ја прават Вене...