Места во светот кои се поубави кога се покриени со снег
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Systems Engineer 18-01-2018
Возач 18-01-2018


Места во светот кои се поубави кога се покриени со снег

Зимата е прекрасна, а посебно кога има снег се создава една посебна идила во која ретко кој не ужива.  

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-01 (1).jpg

Па така, некои дестинации, се едноставно создадени за зима, бидејќи изгледаат многу поубаво кога се покриени со снег.

Доколку сте љубители на патување, а не знаете за кое место да се одлучите оваа сезона, прво проверете кое од нив има снег.

Снежната бајка е посебно прекрасна на следниве места:

Тромсе, Норвешка

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-01.jpg

Нојшванштајн, Германија

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-02.jpg

Винариите во Шпиц, Австрија

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-03.jpg

Goðafoss, Исланд

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-04.jpg

Arêches-Beaufort, Франција

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-05.jpg

Прага, Чешка

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-06.jpeg

Централ Парк, Њујорк

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-07.jpg

Уште 7 места на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 места во Грција кои не сте навикнати да ги гледате со снег Грција обично ни е асоцијација за одмор, песочни плажи и тиркизно море, но ладни...
10 надреално убави места во светот - сон на секој патник Светот е преполн со толку многу прекрасни места кои треба да се видат барем една...
14 европски дестинации кои го заслужуваат вашето внимание и посета Скриени бисери, ете токму така се опишани овие 14 места низ Европа за кои сигурн...