Кога жената е најранлива: Фотографија на штотуку породена мајка која расплака илјадници
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017
Продавач 20-10-2017


Кога жената е најранлива: Фотографија на штотуку породена мајка која расплака илјадници

Една храбра мајка, Џули Краузер, неодамна нашла стара фотка направена непосредно по породувањето со четирите дечиња и се потсетила како е да бидеш во најранливото издание.

koga-zenata-e-najranliva-fotografija-na-stotuku-porodena-majka-koja-rasplaka-iljadnici-01.jpg

„Никогаш нема да ги заборавам лицата на сестрите кои ме следеа до тоалетот после секое породување. Во тие моменти кога без ранлива, преморена, исплашена, потресена. Кога моето достоинство веќе одамна исчезна, тие кон мене се однесуваа со внимание и почит.

За мене, тоа беа моменти на охрабрување и потврда дека имам некој кој ќе ми помогне, па дури и за тоа кратко време во тоалетот, додека сестрата ми објаснуваше како да ставам ледени облоги на долната облека.

Оваа фотка ме врати во тоа време. Како да можам да го почувствувам дермапластот. Секоја чест за медицинските сестри.“

Фотографијата беше објавена на страницата Baby Rabies и за кратко време стана вирална.

koga-zenata-e-najranliva-fotografija-na-stotuku-porodena-majka-koja-rasplaka-iljadnici-02.jpg

Секако, оваа приказна ги инспирираше и другите мајки да ги споделат своите искуства.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 митови за мајчинството, кои непотребно создаваат притисок врз жените Секоја мајка сака да биде „совршена“ и да израсне совршено воспитано дете. А, ре...
Инстаграм дневник на една модерна мајка Секоја мајка има потреба да ја раскаже својата приказна, своето секојдневие, а о...
Имав лоша мајка и благодарна сум поради тоа Кога тргнавме во прво одделение имавме навика да се собираме кај некоја другарка...