Како изгледа девојката која се откажала од депилација цела една година?

Фитнес блогерката Морган веројатно заштедува цело богатство заради тоа што не користи бричеви и не оди на депилации. Но, дали глетката е пријатна?

kako-izgleda-devojkata-koja-se-otkazala-od-depilacija-cvela-edna-godina-001.jpg

Со цел да ја промовира природната женска убавина, решила да престане со отстранување на влакната од целото тело.

„Не се обидувам да ги натерам сите жени во светот да престанат со депилации и бричење. Само сакам да ги инспирирам жените кои се чувствуваат удобно да го направат тоа,“ вели Морган откако се соочи со лавина коментари на Инстаграм.

Како изгледа девојката која цела година ги нема отстрането влакната од телото?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како Кејт Мидлтон преку ноќ се подмлади за 10 години? На 9-ти јануари, војвотката од Кембриџ наполни 35 години - возраст кога многу же...
5 природни производи кои се штетни за вашата кожа Станавте експерт за читање декларации на козметичките производи, обидувајќи се д...
8 трикови како со помош на косата да изгледате 5 години помлади При создавањето на целосната слика за една личност, огромна улога игра и нејзина...