15 идеи за нокти во боите на есента


15 идеи за нокти во боите на есента

Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марами, време е да ја „пресликаме“ есента и на нашите нокти.

15-idei-za-nokti-vo-boite-na-esenta-01.jpg

Есента е годишно време со најубави бои, па изборот за маникир е голем.

Раскошни нијанси на црвено вино за секакви пригоди, елегантни смарагдно-зелени нијанси, популарната сенф боја која е во тренд секоја есен и неповторливите златни есенски тонови се само дел од боите кои доминираат во оваа бајковита сезона.

Ваше е само да ја ослободите имагинацијата и да си одберете некоја од следниве 15 идеи за есенски маникир:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за интересен летен педикир Изгледот на ноктите е нешто на кое секоја девојка треба да обрне внимание особен...
Матот е секогаш во тренд: 20 идеи за нокти во мат нијанса Мат нијансите се секогаш присутни во модниот свет. Актуелни се во сите сезони, и...
Нови трендови за убавина кои треба да ги пробате оваа пролет Направете неколку промени во вашиот изглед и бидете во тренд со овие совети кои ...