Симнете го стомакот во 6 чекори

Диетата на нутриционистката Marle Heler стана вистински хит во САД, бидејќи не бара броење на калориите, трчање со часови на подвижна лента, или специфичен начин на исхрана.

simnete-go-stomakot-vo-6-cekori

Диетата се нарекува DASH и наводно веќе по две седмици дава одлични резултати во симнувањето на сало од стомакот.

Треба само да се следат овие шест чекори:

1. Јадете три оброци дневно, плус три ужини.

2. Избегнувајте напорни физички активности, наместо тоа, 30 минути дневно умерено вежбајте јога или шетајте.

3. Легнувајте си порано.

4. Внесувајте повеќе течности, избегнувајте кофеин, пијте осум чаши вода дневно (истите ефекти како вода ги имаат и сокот од лимон и билните чаеви).

5. Внесувајте умерена количина солени намирници.

6. Опуштете се и бидете оптимисти. Размислувајте за тоа дека позитивните ефекти од диетата ќе бидат брзо видливи.

Би можело да ве интересира:
Иако не те познавам, сакам да ти кажам нешто! Совет од еден таксист до цела младинаИако не те познавам, сакам да ти кажам нешто! Совет од еден таксист до цела младина...
Кога подобро ќе размислите, таксито отсекогаш било како ваше топло прибежиште во кое сте влегувале п...
Цел живот сте ја чистеле рерната погрешно! Вака се чисти брзо, лесно и ефикасноЦел живот сте ја чистеле рерната погрешно! Вака се чисти брзо, лесно и ефикасно...
Наместо да ја гребете, стругате и уништувате рерната со разни средства, доволен е еден мал домашен т...
5 Здрави причини да станувате рано секое утро5 Здрави причини да станувате рано секое утро...
Штом ќе влезете во светот на возрасните и ќе го почувствувате динамичниот работен ритам, кој подразб...