Вежби за цврсти стомачни мускули (видео)

Опуштен стомак е она што секако не сакаме да го имаме ова лето на плажа. Затоа, додека се уште не е доцна, започнете со активност.

vezbi-za-cvrsti-stomacni-muskuli-video

Оваа вежба се состои од четири основни вежби, а ги препорачува фитнес експертот Аманда Расел.

Да не должиме многу, на видеото ги имате инструкциите:

Би можело да ве интересира:
Како да ја растегнете облеката која се собрала во перење?Како да ја растегнете облеката која се собрала во перење?...
Ако по грешка омилената тренерка ја исправте на погрешна температура, па се собрала, не очајувајте з...
Летен моден водич: Како да ги носите кратките шорцеви? (фото)Летен моден водич: Како да ги носите кратките шорцеви? (фото)...
Кога топлите денови конечно пристигнаа, време е да ги извадите кратките жешки шорцеви во првиот ред ...
Конечно објавено видеото од тајната венчавка на Бијонсе и Џеј ЗиКонечно објавено видеото од тајната венчавка на Бијонсе и Џеј Зи...
Вчера започна заедничка турнеја на Бијонсе и Џеј Зи, па за изненадување на фановите на првиот концер...

Препорачано од Facebook