Испробајте ја диетата наречена „Три часа“

Новата диета, популарно наречена 3 часа се темели на тоа да водите сметка за тоа што јадете, а што не. Оваа диета не се категоризира во оние со изгладнување или заситување на гладта, туку се однесува само на правилен распоред на исхрана.

isprobajte-ja-dietata-narecena-tri-casa-01

Диетата има три основни правила:

  • Наутро мора да појадувате најдоцна еден час откако ќе се разбудите.
  • По првиот оброк јадете на секои три часа.
  • Последниот оброк во денот би требало да биде три часа пред одење во кревет.

Од намирниците се препорачуваат многу овошја или вегетаријанска храна со умерена количина на јаглехидрати. За време на оваа диета треба да пиете најмалку осум чаши вода дневно. Исто така, на секоја шолја кафе треба да и додадете една чаша вода плус. Брзата храна се строго забранети.

isprobajte-ja-dietata-narecena-tri-casa-02

Диетата трае 28 дена, а секоја седмица би требало да изгубите по еден килограм, ако се придржувате. По желба, може да ја продолжите диетата, затоа што не содржи оброци или правила кои може да го нарушат вашето здравје.

Би можело да ве интересира:
40 откачени изуми кои ги посакува секоја жена40 откачени изуми кои ги посакува секоја жена...
Сигурно секојдневно се соочувате со некои ситуации во кои баш би сакале да имате некоја супер моќ ил...
Тајните желби на хороскопските знаци: Лавот сака живот на висока нога, Јарецот сака успех по секоја ценаТајните желби на хороскопските знаци: Лавот сака живот на висока нога, Јарецот сака успех по секоја ...
Покрај секојдневните желби кои ги кажуваме и остваруваме, секој има и некои потајни желби кон кои це...
Да ти е мерак да се возиш со метро!Да ти е мерак да се возиш со метро!...
Колку и да не ви е омилен јавниот превоз, големи се шансите да се заљубите во некое од метроата ширу...