Како брзо и едноставно да го организирате гардероберот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Како брзо и едноставно да го организирате гардероберот?

Домот најчесто изгледа неуредно токму поради облеката која најчесто завршува на кревет или по столиците, но никогаш во плакарот. Па дури и чевлите ги оставате во ходникот без да имате некаква прегледност.

kako-brzo-i-ednostavno-da-go-organizirate-garderoberot-01.jpg

Постојат неколку трикови кои можат да ви помогнат поедноставно да ги организирате облеката и чевлите без многу мака. И секако кога ќе стигне време повторно да ги средите гардероберите нема да го користите изговорот „ме мрзи, а и полесно ги наоѓам кога ми се на столица“.

Што можете да направите? Можете да користите мали сликички за организација на гардероберот на децата, висечки полици во кои можете да ги сместите чантите и чизмите, картони во форма на цилиндар за организирање на краватите и долната облека, или во форма на паралелограм за чување на градниците...

Погледнете ја галеријата за инспирација:

Би можело да ве интересира:

Како да ја складирате облеката надвор од шкаф, а тоа да изгледа стилски? Наместо класичен плакар, блогерките често ја оставаат облеката на отворени закач...
Лесни чекори до нов изглед на вашиот дом (без да потрошите ниту денар) Ги знаете оние фотографии од Pinterest на кои има само една мала масичка и куп к...
6 работи во домот кои не припаѓаат таму каде што ги чувате Фенг Шуи практиката проповеда едно единствено правило: кога домот е уреден, живо...