Нова балада од Брејк – „Болиш“ (аудио)


Нова балада од Брејк – „Болиш“ (аудио)

Повеќето песни на Дарко Гелев – Брејк се евергрини кои колку и да се стари сè уште се пеат и се преработуваат.

nova-balada-od-brejk-bolis-audio-01

Вистински хитови со длабоки емоции во кои секој барем еднаш се пронашол.

По долга пауза и на барање на публиката, Брејк конечно се реши да ја израдува македонската публика и музичката сцена со нова балада.

Во стил на веќе познатите негови балади, ова е уште една која колку и да е слична со претходните, сепак допира на поинаков начин.

Снимена е во студиото „Торус“ на Александар Митевски во придружба на врвни музичари, Симон Киселички – пијано, Бобан Василевски – гитара, Трајко Симоновски-Таци – бас, Далибор Грубачевиќ (Хрватска) – оркестрација, 4 Strings – гудачки квартет и Бобан Апостолов (LoopsLab) – пост-продукција.

Со моќен текст, нежна музика и одлична изведба, баладата „Болиш“ ветува дека ќе биде уште еден негов хит.

Би можело да ве интересира:

„Ѕвона“ ве носи на магично место - слушнете ја новата песна на Каролин... „Ѕвона“ ќе ни ги милува сетилата со своето моќно пулсирање во овој празничен пер...
Најавен е „Secret Place“ - новиот албум на Тоше Проески со досега необ... На концертот закажан на 2 ноември 2018-та година во Борис Трајковски, повторно ќ...
„Lost and Found“ e песната со која Eye Cue ќе нѐ претставуваат на Евро... Денес на официјалната страна на МРТ беше објавен новиот претставник на Македониј...

Најнови игри

Оној кој умее како да покажува и прифаќа добрина е подобар пријател од било кое богатство.
Софокле (496-406 пр.н.е.)

Последни коментари