Состојба до 21.07.2021: 15 нови случаи и ниту еден починат пациент


Состојба до 21.07.2021: 15 нови случаи и ниту еден починат пациент


sostojba-do-23-07-2021-15-novi-sluchai-i-nitu-eden-pochinat-pacient-01.jpg

Во последните 24 часа се направени 2.550 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи на КОВИД-19:

  • Скопје – 10
  • Куманово и Дебар – по 2
  • Тетово – 1.

Не се регистрирани починати лица.

Регистрирани сe 6 оздравени пациенти од:

  • Скопје – 5
  • Тетово – 1.

Досега во земјата се направени вкупно 935.282 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.965, бројката на оздравени пациенти е 150.243, на починати е 5.488, а бројот на активни случаи изнесува 234.

sostojba-do-23-07-2021-15-novi-sluchai-i-nitu-eden-pochinat-pacient-02.png

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg