10 филмови кои ќе ви го подигнат расположението
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


10 филмови кои ќе ви го подигнат расположението

Има филмови за кои вреди да одвоите час и половина не само да уживате и да се релаксирате, туку и да научите по некоја вредна лекција.

10-filmovi-koi-je-vi-go-podignat-raspolozenieto-01.jpg

Овие филмови успеваат истовремено и да ве насмеат, да ве натераат да заплачете, па и да извлечете поука. Таквите филмови без исклучок успеваат да ви ја вратат вербата и да ви го подигнат расположението.

Неколку филмови кои, ако не сте ги погледнале, вреди да седнете и да уживате во нив:

1. „A Good Year“

Овој филм ќе успее да ве стави во лесно расположение и ќе ве исполни со позитивни емоции. Главниот лик е успешен бизнисмен во Лондон кој наследува винарија во Прованса...

2. „October Sky“

Лансирањето на советската ракета ќе остави траен впечаток на Хомер Хикам кој ќе одлучи да направи своја ракета...

3. „Slumdog Millionaire“

Кој сака да биде милионер? 18-годишниот Џамал Малик, момче кое пораснало во сиромашните квартови на Индија.

4. „Freedom Writers“

Ова е приказна за тешкото секојдневие на наставнича по англиски кој работи во средно училиште во Лонг Бич, Калифорнија, а нејзините ученици го учат англискиот како втор јазик.

5. „Jerry Maguire“

Џери Мегваер, спортски агент, е отпуштен заради критикување на своите надредени и решава да креира своја компанија.

Уште 5 филмови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Холивудски ѕвезди кои никогаш не глумеле во добар филм Вкусовите се различни, но според оцеките на љубителите на филмови, на некои акте...
Актери кои не добија Оскар за своите брилијантни филмски улоги Оваа ценета акадамеска награда оди само кај одредени најдобри поединци и филмови...
Филмови во кои актерите навистина имаат секс Знаеме дека актерите имаат своја замена и двојници кои одредени сцени ги глумат ...

Најчитани неделава