5 хорор филмови кои треба да ги изгледате оваа пролет


5 хорор филмови кои треба да ги изгледате оваа пролет

Вообичаено есента важи за „страшна“ сезона, но оваа пролет има интересни филмови за љубителите на страшните сцени.

5-horor-filmovi-koi-treba-da-gi-izgledate-ovaa-prolet-01.jpg

Повеќете од овие филмови може да ги гледаат дури и оние кои не се „зависни“ од хорор, но сепак, подобро е прво да погледнете трејлер за да бидете сигурни за што се работи.

Од комерцијални тинејџерски „страшни“ филмови до феминистички трилери – има по нешто страшно за секого.

Одберете кој ќе биде вашиот фаворит за оваа пролет:

Truth or Dare

Revenge

Bad Samaritan

Hereditary

Ghost Stories

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Филмови заради кои ќе посакате да се вратите во студентските денови Сите кои имале незаборавен студентски живот копнеат да се вратат во тие години.&...
Анимирани филмови кои ќе ви ги наполнат очите со солзи Секоjа година, светот на анимацијата успева да изнајде нови и иновативни начини ...
20 иритирачки клише сцени, кои се препознатлив знак на холивудските фи... Негативецот никогаш не може да го излаже кучето, а ако не ви пали автомобилот, с...