10 филмови идеални за октомвриска вечер кога не ви се оди никаде
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10 филмови идеални за октомвриска вечер кога не ви се оди никаде

Не постои подобро годишно време од есента за да се завиткате под ќебе и да изгледате убав филм.

FotoJet_630x340.jpg

Затоа сварете си чај, запалете си миризлива свеќа, земете си го омилето ќебенце и пуштете си филм.                                                                                                                                           

Во продолжение погледнете ги најдобрите 10 филмови кои ќе ја разбудат есента во вас:

„Dead poets society“

Приказна за професор по англиски јазик кој ги инспирира своите ученици да ги променат своите сфаќања за животот преку неговите предавања за поезија и литература.

„When Harry meets Sally“

Двајца колеги од факултет кои ќе се сретнат по 10 години во продавница за книги и ќе го обноват своето машко-женско пријателство.

„Stepmom“

Испреплетена приказна за жена која ќе треба да ја преземе улогата на мајка врз двете деца на нејзиниот маж од претходниот брак. Приказна која ни ги доловува сите потешкотии низ кои поминува една жена како мајка.

„Legends of the fall“

Дејство кое се случува за време на првата светска војна, во почетокот на 20тиот век, во едно многу сложно и мирно семејство. Настаните доживуваат пресврт кога еден од тројцата браќа е убиен во војната.

„Good Will Hunting“

Приказна за момче генијалец кој работи како служител. Кога неговиот талент ќе биде забележан од страна на еден професор, целиот негов живот драстично ќе се промени.

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате во една ноќ Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...
Најдобрите 10 нови серии од 2019 година 2019 година се покажа како многу солидна кога станува збор за премиерите на сосе...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава