Годините се само бројка… или не? Филмови и серии со огромна возрасна разлика помеѓу партнерите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Годините се само бројка… или не? Филмови и серии со огромна возрасна разлика помеѓу партнерите

Љубовта не познава граница. Во неа не се важни верата, националноста, расата… и годините. Барем многумина го делат ова мислење што послужило како инспирација за многу книги, песни и филмови.

Filmovi-i-serii-so-ogromna-vozrasna-razlika-megju-glavnite-likovi-01.jpg

Дали сте расположени да ги тестирате границите на вистинската љубов низ призмата на овие 10 филмови и серии кои ги одбравме на оваа тема?

Lost in Translation (2003)

Поранешна филмска ѕвезда кој ја нема повеќе некогашната слава оформува топло и необично пријателство во Токио заедно со млада, осамена и запоставена девојка од страна на нејзиниот партнер.

Younger (2015 -)

Лајза е 42-годишна жена која се соочува со развод и банкрот. Со цел да добие работа таа е принудена да лаже дека има само 26 години. Но, ситуацијата се заплеткува откако ќе го запознае младиот, секси Џош кој е убеден дека таа е на слична возраст како него.

The Diary of a Teenage Girl (2015)

1970 година, Сан Франциско. Мини е 15-годишна тинејџерка која полека почнува да се вљубува во новото момче на нејзината мајка.

Ask Me Anything (2014)

Кејти е млада девојка која почнува да ги споделува своите сексуални авантури анонимно на интернет. Работите се комплицираат кога таа се вљубува во постар маж додека ги чува неговите деца.

An Education (2009)

Џени е тинејџерка и одлична ученичка, чиј живот целосно се менува кога ќе го запознае Дејвид кој е 2 пати постар од неа. Но, таа мора да одбере што понатаму – љубов или кариера?

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате во една ноќ Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...

Спонзорирани линкови: