15 пати кога славните потрошиле мало богатство на глупости


15 пати кога славните потрошиле мало богатство на глупости

И нормалните луѓе имаат одредени чудни желби и каприци, но кога станува збор за славните ова слободно може да го помножиме по 100. Некои од нив се расфрлаат безумно со пари и потрошиле мало богатство на чисти глупости.

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti-01.jpg

Веројатно ќе се согласиме сите дека истите тие пари можеле да ги донираат во добротворни цели, зарем не? Кому му е потребна барби кукла од 50.000 долари? На детето на Бијонсе и Џеј-Зи, на пример.

Погледнете ги останатите примери како славните понекогаш трошат безумна сума пари на непотребни работи:

Арнолд Шварценегер купил стар М47 Патон тенк, а цената на нов модел денес достигнува до 1 милион долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (7).jpg

Николас Кејџ купил череп од диносаурус за 276.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (2).jpg

Бијонсе и Џеј-Зи ѝ подариле на Блу Ајви барбика од 50.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (1).jpg

Лил Вејн си ставил дијамантски заби во вредност од 150.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (15).jpg

Илон Маск има подводна кола во стилот на Џејмс Бонд која чини 997.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (13).jpg

Лил Џон си купил ѓердан со најголемиот приврзок на кој пишува „Crunk Ain’t Death“ за неверојатни 500.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (12).jpg

Парис Хилтон потрошила 325.000 долари на куќичка за кучиња

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (11).jpg

Листата на каприци продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Џеј Зи откри зошто сè уште не зборува со Канје Вест Се чини дека раперот Џеј Зи со издавањето на новиот албум реши да се отвори за п...
Славните личности и нивните деца - копии на нив (фото) Ако сте родител, прекрасно е чувството да видите колку децата личат на вас. ...
Кога славните дами ќе му дадат слободен ден на фризерот (фото) Сјајната и густа коса со која можат да се пофалат славните дами е сон на секоја ...