Прво појавување на Кејт Мидлтон со трудничкото стомаче (фото)


Прво појавување на Кејт Мидлтон со трудничкото стомаче (фото)

Кејт Мидлтон се појави во јавност за првпат откако ја објавија веста за третата бремност и го покажа трудничкото стомаче.

kate-middleton-prvpat-se-pojavi-vo-javnost-po-vesta-za-bremenosta-foto-01.jpg

Војвотката од Кембриџ не е забележана во јавност од август, а во вторникот им се придружи на Принцот Вилијам и Принцот Хари на приемот во Бакингемската палата за да го одбележат денот на менталното здравје.

Кејт изгледаше прекрасно во светло син фустан од чипка, кој малку го оцртуваше нејзиното стомаче.

Таа сѐ уште пати од утринските мачнини кои ги имаше и во претходните две бремености, но ситуацијата станувала подобра, а плус била одлучна дека сака да присуствува на настанот.

Гостите и фановите ѝ се восхитуваат што решила да присуствува и покрај нејзината состојба и постојано ја фалеле, велејќи дека е борец. Од друга страна пак, на социјалните мрежи има и такви кои коментираат дека едвај ѝ се познава стомакот и дека е претерано слаба. 

Погледнете како изгледаше војвотката и проценете сами:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Принцот Џорџ не смее да има најдобро другарче на училиште? Со самиот факт што е дел од британското кралско семејство, Принцот Џорџ сигурно ...
Зошто Принцот Хари и Меган Маркл се држат за раце во јавност, а Вилија... Неодамна Принцот Хари и неговата девојка Меган Маркл, за првпат се појавија заед...
Принцот Хари и Меган Маркл ќе почнат да живеат во Кенсингтоновата пала... Принцот Хари и Меган Маркл се во врска од летото 2016-та година, иако истата ја ...