Кралското семејство не дели прегратки на граѓани, но Меган Маркл е исклучок (фото)


Кралското семејство не дели прегратки на граѓани, но Меган Маркл е исклучок (фото)

Фотографијата на Меган Маркл во прегратка со ко-сопственичка на сиропиталиште во Шкотска предизвика лавина од позитивни реакции.

kralskoto-semejstvo-ne-deli-pregratki-na-gragjani-no-megan-markl-deli-foto-01.jpg

Не е вообичаено членовите на кралското семејство да се прегрнуваат со граѓани, кои дошле да ги видат на нивните појавувања.

Но, свршеницата на принцот Хари веќе добро знаеме дека не се држи до традицијата, па така беше фотографирана во емотивна прегратка со еден социјален работник.

Меган Маркл со принцот Хари беше на посета во Единбург. Тие посетија еден шкотски дом за бездомници, а ко-основачот на домот Алис Томпсон откри дека е многу инспирирана од Меган и нејзиниот говор на една конференција за жени од 2015 година.

Во говорите поранешната актерка постојано истакнувала дека ѝ е здодеано во медиумите жената да се претставува во кујната и ја нагласувала моќта на жените. Токму овие зборови допреле до Алис и таа сега ѝ одаде почит на инспиративната Меган за тоа.

Како изгледаше посетата на принцот Хари и Меган на Шкотска:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Принцот Хари и Меган Маркл се држат за раце во јавност, а Вилија... Неодамна Принцот Хари и неговата девојка Меган Маркл, за првпат се појавија заед...
Меган Маркл со два стајлинзи во еден ден и бакнеж за гордиот татко, пр... Елегантната Меган Маркл посветено ги извршува кралските обврски и е пресреќна по...
Бил дел од реално шоу, му починал најдобриот пријател: 16 факти за при... Веќе добро знаете дека е познат како огромен хуманитарец и вљубеник во спортот, ...