Кејт и Вилијам vs. Меган и Хари - кој кралски пар објави поубава божиќна честитка?


Кејт и Вилијам vs. Меган и Хари - кој кралски пар објави поубава божиќна честитка?

Секоја година членовите на кралското семејство објавуваат честитки. Годинава едните се одлучија за лежерен семеен портрет, додека другите за невидена фотка од свадбата.

kejt-i-vilijam-vs-megan-i-hari-koj-kralski-par-objavi-poubava-bozhikjna-chestitka-01.jpg

Принцот Хари и Меган Маркл објавија досега невидена фотографија од нивната свадба на која се прегрнати и гледаат кон огнометот. И токму неа ја избраа како нивна божиќна картичка.

Од друга страна, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, за божиќна картичка одбраа семејна фотографија со нивните 3 деца во есенско издание.

Принцот Луи, кој сега има 8 месеци, во оваа пригода позирал со нив и е највпечатлив на фотографијата, иако и Шарлот и принцот Џорџ се гледа дека се забавувале за време на сликањето.

Божиќните честитки на кралските парови:

kejt-i-vilijam-vs-megan-i-hari-koj-kralski-par-objavi-poubava-bozhikjna-chestitka-03.jpg

kejt-i-vilijam-vs-megan-i-hari-koj-kralski-par-objavi-poubava-bozhikjna-chestitka-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Првиот кралски настан на Меган Маркл по раѓањето на синот Арчи (фото) Каков подарок доби Меган Маркл по повод раѓањето на синот и како изгледаше по пр...
Меган Маркл со балетанки на бејзбол меч без бебето Арчи (фото) Меган Маркл е на породилно отсуство до есен, но таа се појави на бејзбол меч со ...
Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...