Родила дете на 14 години и уште 6 факти за ексцентричната Тамта - претставничката на Кипар за Евровизија


Родила дете на 14 години и уште 6 факти за ексцентричната Тамта - претставничката на Кипар за Евровизија

Тамта е евровизиската претставничка на Кипар, која годинава ја однесе земјата во големото финале со песната Replay.

rodila-dete-na-14-godini-i-uste-6-fakti-za-ekscentricnata-tamta-pretstavnickata-na-kipar-za-evrovizija-001.jpg

Но, нејзиниот приватен живот е подеднакво интересен како и ексцентричната изведба и провокативниот изглед на сцена.

Што знаеме за Тамта?

1. Била родена и растена во Грузија.

Можеби се пробила на грчката музичка сцена, но била родена и растена во Грузија до својата 22-ра година.

2. Има 24-годишна ќерка.

Прекрасната, младолика Тамта е всушност мајка на 24-годишна девојка. Тамта се омажила со тогаш 16-годишниот поранешен сопруг, кога имала само 14 години. Неколку месеци подоцна, ја родила ќерката Ени.

rodila-dete-na-14-godini-i-uste-6-fakti-za-ekscentricnata-tamta-pretstavnickata-na-kipar-za-evrovizija-kjerka-1.jpg

rodila-dete-na-14-godini-i-uste-6-fakti-za-ekscentricnata-tamta-pretstavnickata-na-kipar-za-evrovizija-kjerka-2.jpg

rodila-dete-na-14-godini-i-uste-6-fakti-za-ekscentricnata-tamta-pretstavnickata-na-kipar-za-evrovizija-kjerka-3.jpg

rodila-dete-na-14-godini-i-uste-6-fakti-za-ekscentricnata-tamta-pretstavnickata-na-kipar-za-evrovizija-kjerka-4.jpg

3. Била на аудиција на Идол во 2003-та година.

Откако се преселила во Грција, Тамта ѝ помагала на мајка си во работата и била куќна помошничка. Но, во 2003-та година решила да си ја проба среќата на Идол, со оглед на тоа што од рана возраст ѝ било сон да стане пејачка.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати фаци кои се во ужасни односи со родителите Која ѕвезда го обвини таткото за микрочипирање на мозокот? На кого родителите му...
Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за сла... Постојат многу неверојатни факти за познатите личности што малкумина ги знаат. Н...
Ѕвезди кои имале ФБИ досие, но ретко кој знае Низ годините, ФБИ имаат собрано тајни информации за милиони луѓе ширум светот, а...