Како Џејсон Момоа ја добил епската лузна на лицето?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како Џејсон Момоа ја добил епската лузна на лицето?

На шега вели дека среќа што се оженил пред да ја добие лузната, но всушност лузната е заштитен знак на неговиот сексапил.

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-01.jpg

Џејсон Момоа изгледа привлечно и мажествено и најверојатно сте ја забележале лузната што ја има дијагонално на неговата лева веѓа.

Таа дефинитивно одлично го дополнува неговиот секси изглед.

Но, како актерот ја добил оваа лузна?

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-02.jpg

Тоа се случило во 2008 година кога Џејсон бил во еден бар и добил удар во окото со чаша, која се распрснала на сите страни.

Џејсон за еден американски магазин откри дека му биле ставени 140 конци, но дека неговиот изглед сега му се допаѓа.

„Ме викаа „убавото момче“ цел живот и ако ништо друго знаев дека повеќе нема да ме викаат така“, изјави Момоа.

Момоа некогаш и сега:

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-09.jpg

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-11.jpg

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-04.jpg

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-08.jpg

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-07.jpg

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-06.jpg

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-10.jpg

kako-jason-momoa-ja-dobi-epskata-luzna-na-liceto-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ретро фотки со коса од Вин Дизел, Џејсон Стејтам и уште 4 ѕвезди кои д... Тие се секси и самоуверени и се слабост на многу жени ширум светот... Но, како и...
Џејсон Момоа во розово, Рами Малек ја поздрави девојката: 19 најубави ... Лејди Гага му ја местеше краватата на Рами Малек, а тој потоа ѝ се обрати на сво...
По пороците, Кејт Мос изгледа здраво и секси на 45 години на плажа во ... Во минималистички бикини покрај саканиот, Кејт Мос ужива во луксузниот одмор на ...