Ѕвезди кои биле сексуално малтретирани како деца, но успешно ја надминале траумата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ѕвезди кои биле сексуално малтретирани како деца, но успешно ја надминале траумата

Во секоја мрачна ситуација во животот, имате два избори – психички да попуштите или да зајакнете. Овие ѕвезди одбрале и во најлошите моменти да бидат силни.

dzvezdi-koi-bile-seksualno-maltretirani-kako-deca-no-uspesno-ja-nadminale-traumata-01.jpg

Како деца биле злоставувани и сексуално малтретирани, но сега гласно зборуваат за тоа негативно искуство, сметајќи дека ќе ја подигнат свеста за проблемот.

Кои ѕвезди имаат вакви мрачни приказни до детството?

Опра Винфри

Била злоставувана од 9 години, а на 13 години останала бремена.

dzvezdi-koi-bile-seksualno-maltretirani-kako-deca-no-uspesno-ja-nadminale-traumata-02.jpg

Миси Елиот

На нејзина 8-годишна возраст била силувана од 16-годишен братучед.

dzvezdi-koi-bile-seksualno-maltretirani-kako-deca-no-uspesno-ja-nadminale-traumata-03.jpg

Тим Рот

Во 2009-та Тим за првпат во јавноста призна дека бил малтретиран и злоставуван од страна на дедото на неговиот татко и тоа траело неколку години.

dzvezdi-koi-bile-seksualno-maltretirani-kako-deca-no-uspesno-ja-nadminale-traumata-04.jpg

Квин Латифа

Актерката за првпат зборуваше за ова искуство од детството во 2009-та и призна дека дотогаш нема кажано на никој, дури ни на нејзините родители.

Била злоставувана од момчето кое ја чувало додека нејзините родители не биле дома.

dzvezdi-koi-bile-seksualno-maltretirani-kako-deca-no-uspesno-ja-nadminale-traumata-05.jpg

Памела Андерсон

Слична приказна има и Памела, која на само 6 години била злоставувана од дадилката, а на 12 години била малтретирана од 25-годишен пријател на нејзиниот постар брат.

dzvezdi-koi-bile-seksualno-maltretirani-kako-deca-no-uspesno-ja-nadminale-traumata-06.jpg

Мајк Тајсон

Кога имал само 7 години, Мајк бил злоставуван од случаен минувач.

dzvezdi-koi-bile-seksualno-maltretirani-kako-deca-no-uspesno-ja-nadminale-traumata-07.jpg

Тери Хачер

На возраст од 5 до 8 години, Тери била злоставувана од нејзиниот вујко, но со години молчела бидејќи сметала дека таа е виновна.

dzvezdi-koi-bile-seksualno-maltretirani-kako-deca-no-uspesno-ja-nadminale-traumata-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ѕвезди кои прават добри дела од срце, а не за поголема слава Светските ѕвезди ја покажуваат славата на различен начин – некој создава бариера...
9 ѕвезди со мани во изгледот, од кои не се срамат воопшто Парис Хилтон има „мрзливо око“, Хоакин Феникс зајачка уста, а Дензел Вашингтон к...
12 ѕвезди чиј изглед докажува дека годините се само бројка Кога ќе ги видите овие ѕвезди нема да претпоставите колку години имаат. Дали има...