Џон Бон Џови и уште 5 ѕвезди кои одбраа да живеат во мали и тивки градови


Џон Бон Џови и уште 5 ѕвезди кои одбраа да живеат во мали и тивки градови

Брус Вилис, Брадфорд

И додека беше во брак со актерката Деми Мур живееше на мирно место, а и со новата сопруга Ема Хеминг од 2014 година живее на големо земјиште во Брадфорд, каде ги одгледуваат нивните деца.

Малото убаво гратче има околу 18.000 жители и е меѓу 250-те најбогати градови во Америка. Меѓу соседите му е и Ралф Лорен, но актерот годинава имотот го стави на продажба.

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-05.jpg

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-04.jpg

Џон Бон Џови, Мидлтаун

Рок ѕвездата со својата сопруга живее во куќа во Мидлтаун од 1999 година. Имотот го купија во 1995 година и го испланираа секој детаљ во домот во кој ќе ги одгледуваат нивните деца.

Градот има околу 50.000 жители, Џон Бон Џови е многу приземјен и постојано е дел од настаните во градот, особено хуманитарните.

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-07.jpg

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-08.jpg

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли, Брадфорд

Познатиот пар одлучи да живее во малиот богат град кој им нуди мирен живот на жителите.

Парот вели дека обожава да биде дома, а омилени активности им се гледање телевизија и правење колачиња.

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-03.jpg

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-02.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Познати дами кои имаат мали гради и се горди на нив И додека девојки од цел свет, за жал, се оперираат за да имаат бујно деколте как...
Ѕвезди кои прават добри дела од срце, а не за поголема слава Светските ѕвезди ја покажуваат славата на различен начин – некој создава бариера...
Славни личности кои не беа поканети на свадбата на Хари и Меган, иако се очекуваше нивното присуство Уште пред да се одржи кралската свадба, беше јасно дека ќе има многу славни личн...

Најчитани неделава