Како Дуа Липа и Анвар Хадид, братот на сестрите Хадид, завршија заедно?


Како Дуа Липа и Анвар Хадид, братот на сестрите Хадид, завршија заедно?

Поп пејачката Дуа Липа и братот на сестрите Хадид кој е модел во тек на градење на кариерата, изгледаа сериозно заљубено за време на фестивал изминатиот викенд.

kako-dua-lipa-i-anvar-hadid-bratot-na-sestrite-hadid-zavrsija-zaedno-001.jpg

Како завршија заедно? Нели Дуа Липа имаше сериозна врска? Од кога се знаат?

На кратко, ова е текот на настаните и поврзаноста помеѓу Дуа Липа и Анвар Хадид:

Мај-јуни 2018: Анвар раскина со Никола Пелтз, со која беше во врска нешто повеќе од година, па потоа се бакнуваше на кратко со Кендал Џенер.

kako-dua-lipa-i-anvar-hadid-bratot-na-sestrite-hadid-zavrsija-zaedno-1.jpg

Јуни 2019: Дуа Липа се раздели со долгогодишното момче, Исак, после 5 години врска.

kako-dua-lipa-i-anvar-hadid-bratot-na-sestrite-hadid-zavrsija-zaedno-2.jpg

Јуни 2019: Џиџи Хадид и Дуа Липа се пријателки, па наводно така Дуа се запознала со Анвар.

kako-dua-lipa-i-anvar-hadid-bratot-na-sestrite-hadid-zavrsija-zaedno-4.jpg

Крај на јуни 2019: Дуа Липа присуствувала на роденденската забава заедно со Анвар

kako-dua-lipa-i-anvar-hadid-bratot-na-sestrite-hadid-zavrsija-zaedno-3.jpg

5-ти јули 2019: Првиот бакнеж на приватен настан

https://www.instagram.com/p/Bzn_83xnJVL/

6-ти јули: Првите официјални фотоградии како пар, на музички фестивал во Лондон

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дуа Липа во полу-танга, Никол во мини фустан: Ѕвездите променија некол... Дуа Липа ја „запали“ сцената во боди со полу-танга и двапати се пресоблече, а Ни...
10 познати семејни ривалства низ историјата Само затоа што сте крвно поврзани со вашите браќа или сестри, не значи дека мора...
Сите работи кои ги знаеме досега за врската на Бред Пит и Шарлиз Терон Сите зборуваат за врската на Шарлиз Терон и Бред Пит, иако тие успешно се кријат...