Скандалозни ѕвезди кои ги изгубија живците пред камера


Скандалозни ѕвезди кои ги изгубија живците пред камера

Од епски изливи на бес, преку тепачки и вербални конфликти, па до наводно скокање од љубов, некои познати личности изведоа вистинска драма, пред очите на јавноста.

skandalozni-dzvezdi-koi-gi-izgubija-zhivcite-pred-kamera-1.png

Ова се скандалозните ѕвезди кои ги изгубија живците пред камера:

Крис Браун

Кога е озогласениот музичар во прашање, не се работи за класичен нервен слом. На сите им е познато дека насилникот одамна ја нападна и претепа бившата девојка Ријана.

skandalozni-dzvezdi-koi-gi-izgubija-zhivcite-pred-kamera-2.gif

Крис Браун гостуваше во емисијата „Good morning America“. На прашањето поврзано со инцидентот, реагираше прилично бурно. Ја распара неговата маица, го фрли столчето низ прозор и демонстративно избега од студиото.

Подоцна се извини за драмата, но само уште еднаш докажа, дека не знае баш најдобро да го контролира бесот. Оттогаш веројатно ја има научено лекцијата, бидејќи поголеми „губења“ од ваков тип немал досега. За среќа.

skandalozni-dzvezdi-koi-gi-izgubija-zhivcite-pred-kamera-3.jpg

Бритни Спирс

Принцезата на поп музиката си ја избричи главата и ги нападна папараците со чадор. Ова е веројатно најпознатиот нервен слом на една ѕвезда во историјата, а на целата случка многумина и денес се сеќаваат.

skandalozni-dzvezdi-koi-gi-izgubija-zhivcite-pred-kamera-4.jpg

Бритни Спирс, со тазе избричена глава, појде кај поранешниот сопруг, Кевин Федерлајн, за да може да си ги види децата. Тој не ѝ дозволи, а папараците сето ова го снимија. Освен што беше лута на него, тие дополнително ја разбеснија, па пејачката ги нападна со зелен чадор.

Фотографот успеа да го задржи и стави на аукција, а приходите вети дека ќе ги даде во добротворни цели. По немилиот настан, ѕвездата стана тема за потсмев и мемиња на интернет, но успешно се рехабилитираше и закрепна од лошиот период.

skandalozni-dzvezdi-koi-gi-izgubija-zhivcite-pred-kamera-5.jpg

Канје Вест

Се сеќавате на „шоуто“ кое го приреди раперот при доделувањето на наградите VMA во 2009 година ? Станува збор за еден од најнепријатните и најчудните моменти забележани со камера, што во живо го проследија милиони гледачи.

skandalozni-dzvezdi-koi-gi-izgubija-zhivcite-pred-kamera-6.jpg

Во категоријата за најдобар спот победи тогаш 19-годишната Тејлор Свифт. Изборот не му се допадна на Канје Вест, па одлучи да го прекине нејзиниот говор, за да одржи негов. Се качи на бината и ѝ го одзема микрофонот. Во целата приказна ја заплетка и Бијонсе.

Лично нему повеќе му се допаднало музичкото видео од поп кралицата, па сметаше дека таа ја заслужува наградата. Ваквиот чин не наиде на поддршка од никого. Напротив. Иако во повеќе наврати ѝ се извини, очигледно никој и никогаш нема да му го заборави тоа. Бијонсе подоцна ја повика Тејлор Свифт да се врати на сцената.

skandalozni-dzvezdi-koi-gi-izgubija-zhivcite-pred-kamera-7.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Трета среќа со помлад дечко: Кортни Кардашијан се гледа со религиозен ... Новиот избраник на старлетата е голем верник. Наспроти разликата од дванаесет го...
Закажуваат термин за повеќе време со мајка си: Како живеат децата на Џ... Иако себеси не се доживува како „нормален“ родител, според начинот на кој ги вос...
Анџелина Џоли, Џастин Бибер и уште 8 познати личности кои биле израсна... Денес не е ретко да сретнете самохрана мајка. Најчесто овие жени не остануваат с...